Ana Sayfa İletişim
Faydalı Linkler
HABER ARŞİVİ

Başkan yardımıcısı Prof.Dr. Abdulvahit İMAMOĞLU hocamızın değerli babası HAFIZ HACI YAKUP İMAMOĞLU vefat etmiştir. Cenazesi 25 Eylül Cumartesi günü Trabzon ili Köprübaşı ilçesi Fidanlı Mah. aile kabristanlığına defnedilecektir. Sakarya Aydınlar Ocağı olarak değerli Yakup amcamıza Allah rahmetiyle muamele eylesin. Hocamıza ve İmamoğlu ailesine, yakınlarına, sevenlerine sabırlıklar diliyoruz. Mekanı cennet eylesin.

Başkanımız M. Kemal CERRAHOĞLU hocamızın değerli babası 100 yaşında HACI HALİT HİKMET CERRAHOĞLU vefat etmiştir. Cenazesi 30 Ağustos Pazartesi günü (yarın) Trabzon ili Köprübaşı ilçesi Fidanlı Mah. Aile kabristanlığındaki türbeye defnedilecektir.Değerli Halit amcamıza Allah rahmetiyle muamele eylesin. Cerrahoğlu ailesine, başkanımıza, yakınlarına ve sevenlerine sabırlıklar diliyoruz. (29.08.2021)

KURBAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ. KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI İÇİN TIKLAYINIZ.(18.07.2021)

14. OLAĞAN GENEL KURULU ÜYELERİMİZE DUYURU 26 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 14.00’DE DERNEK BİNASINDA YAPILACAKTIR.BİLGİ VE GÜNDEM İÇİN TIKLAYINIZ. (26.06.2021)

Prof. Dr. Nurullah ÇETİN ANDIMIZ AYET Mİ? (2013 YILINDA ÇIKAN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIZ.) (26.03.2021)

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz. (18.03.2021)

TÜRKİSTAN PİLATFORMU’NUN TBMM’YE ÇAĞRISI OSMAN KARAGÜZEL “TBMM’Nİ UYGURLARA SAHİP ÇIKMAYA, DEVLETİMİZİ UYGURLARI VATANDAŞLIK VEREREK, KORUMA ALTINA ALMAYA DAVET EDİYORUZ! (TAM YAZI İÇİN TIKLAYINIZ)

SAKARYA AYDINLAR OCAĞINDAN KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURU İLİM, İLİM ADAMI VE FUHUŞ!

Sakarya Aydınlar Ocağı geçmiş dönem başkanlığını yapmış olan Sayın Prof. Dr. Musa TAŞDELEN hocamızın muhterem annesi Hanife TAŞDELEN vefat etmiştir. Sakarya Aydınlar Ocağı olarak Taşdelen ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlıklar diliyoruz. Allah rahmet eylesin.

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik hukuksuz ve provokatif saldırısını şiddetle kınıyor, hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Can #Azerbaycan'ımızın yanındayız!

CUMHURBAŞKANLIĞI HUKUK POLİTİKALARI KURULU’NUN 8 MAYIS 2020 TARİHLİ AÇIKLAMASI ÜZERİNE

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI İÇİN TIKLAYINIZ.

20 Aralık 2019 Cuma günü konferans sonrası Başkanımız Mustafa Kemal CERRAHOĞLU hocamızın yeni yaşını ve emekli oluşunu değerli katılımcılarla birlikte kutladık.Kendisine hediyeler takdim edildi.

Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim tarafından gerçekleştirilen hain saldırı sonucu şehit olan kahraman mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı mehmetçiklerimize acil şifalar dileriz. Türk Milletimizin başı sağolsun.

20 Aralık 2019 Cuma günü gerçekleştirdiğimiz "Ahlaki ve Psikolojik Açıdan Boşanma Süreçleriyle Başa Çıkma" konulu konferansımızda konuşmacı olarak bizi bilgilendiren Pedagog Dr. Nimet FERAH verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Geleneksel hale getirdiğimiz kahvaltılı sohbet toplantımız 16 ŞUBAT 2020 tarihinde PAZAR Günü Saat 10:00 da AYSTOWN YAŞAM MERKEZİ KURUMSAL TOPLANTILAR SALONU yapılacaktır. Kahvaltının sohbet konusu “İslam Öncesi Türk Hukuku’nda Kadın Algısına Bakış” Konuşmacı Dilara ÇİMEN detaylı bilgi için tıklayınız.

8 Aralık 2019 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz "Sosyal Hayatımızda Aile ve Çocuk" konulu kahvaltılı sohbetimize konuşmacı olarak bizi bilgilendiren yönetim kurulu üyemiz Prof. Dr. Abdulvahit İMAMOĞLU hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Sohbetimize gelip destek sağlayan bütün katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

22 Kasım 2019 Cuma günü gerçekleştirdiğimiz konferansımıza katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. "Tarih Perspektifinden Suriye Krizi ve Uluslararası Stratejiler" konulu konferansımıza konuşmacı olarak bizi bilgilendiren yönetim kurulu üyemiz olan Dr.Öğr.Üyesi Selçuk URAL hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

20 Aralık 2019 Cuma günü 18:45 gerçekleşecek "Ahlaki ve Psikolojik Açıdan Boşanma Süreçleriyle Başa Çıkma" konulu konferansımıza davetlisiniz.Konuşmacı Dr. Nimet FERAH'tır. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

Aydınlar Ocakları 49. Şurası 25-26-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Amasya'da Amasya Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.Resimler için tıklayınız.

20 Ekim 2019 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı sohbetimize katılan tüm katılımcılarımıza ve "Su ve İnsan Sağlığı" konulu sohbetimize konuşmacı olarak bizi bilgilendiren yönetim kurulu üyemiz olan Adem ARI hocamızın kızı hanımefendi Diyetisyen Bilgenur ARI verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Resim ve video için tıklayınız.

Dr.Öğr.Üyesi Selçuk URAL hocamızın katkılarıyla Tarih Perspektifinden Suriye Krizi ve Uluslararası Stratejiler konulu konferansımız 22 KASIM CUMA saat 18:30 da Dernek Toplantı Salonunda Gerçekleşecektir. Katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Derneğimizin 13.Olağan genel kurulu 26 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 18.00 da dernek binamızın toplantı salonunda yapıldı. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Omuz omuza savaşarak bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kuran başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve bayrağımız için şehit düşen bütün askerlerimizi rahmet ve minnetle anarken bütün Türk Milleti'nin Cumhuriyet Bayramını en iyi dileklerimizle kutlar, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

26 Nisan 2019 Cuma günü gerçekleştirdiğimiz sohbetimize katılan tüm katılımcılarımıza ve "İstiklal Savaşının Perde Gerisi Kahramanları" konulu sohbetimize konuşmacı olarak bizi bilgilendirenEmekli Dr.Öğr.Üyesi Musa AKSOY hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Resimler için tıklayınız.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi olarak; Türk Silahlı Kuvvetlarının haklı ve yasal "Barış Pınarı Harekâtı"nı kutluyor ve destekliyoruz. Şehit mehmetçiklerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Terörden yana tavır alarak bu harekâta karşı çıkanları da kınıyor ve ayıplıyoruz.

15 Mart 2019 Cuma günü gerçekleştirdiğimiz sohbetimize katılan tüm katılımcılarımıza ve"Çanakkale'de Milletler Mücadelesi" konulu sohbetimize konuşmacı olarak bizi bilgilendiren Öğr.Gör. Adem ARI hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Resimler için tıklayınız.

ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU Sakarya Aydınlar Ocağının 13. Olağan Genel Kurulu 26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA günü saat 18:00’de dernek binasında yapılacaktır. Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

17 Şubat 2019 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı sohbetimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. "Ege adalarının dünü ve bugünü" konulu sohbetimize konuşmacı olarak bizi bilgilendiren Emekli Kurbay Albay Ümit YALIM komutanımıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Dr.Öğr.Üyesi Musa AKSOY hocamızın katkılarıyla İstiklal Savaşının Perde Gerisi Kahramanları konulu sohbetimiz 26 NİSAN CUMA saat 19:00 da Dernek Toplantı Salonunda Gerçekleşecektir. Katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydınlar Ocakları 48. Büyük Şurası Antalya Aydınlar Ocağının ev sahipliğinde 12 - 13 - 14 Nisan tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecektir. KURULTAYA KATILMAK İSTEYENLER SAKARYA AYDINLAR OCAĞI İLE İLETİŞİME KURABİLİR. Davet Metni için tıklayınız.

Öğr.Gör. Adem ARI hocamızın katkılarıyla Çanakkale'de Milletler Mücadelesi konulu sohbetimiz 15 MART CUMA 2019 saat 19:20da Dernek Toplantı Salonunda Gerçekleşecektir. Katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

08 Şubat Cuma günü gerçekleştirdiğimiz "ELEKTROMANYETİK SPEKTRUM" konulu sohbetimize katılan tüm katılımcılarımıza ve konuşmacı olarak bizi bilgilendiren Prof. Dr. Yusuf ATALAY hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Resimler için tıklayınız.

18 Ocak Cuma günü gerçekleştirdiğimiz "Vefatının 42.Yılında Fethi GEMUHLUOĞLU'nu Anma" konulu sohbetimize katılan tüm katılımcılarımıza ve konuşmacı olarak bizi bilgilendiren Doç. Dr. Emin SEZER hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Resimler için tıklayınız.

Geleneksel hale getirdiğimiz kahvaltılı sohbet toplantımız 17 ŞUBAT 2019 PAZAR Günü Saat 10:00 da Reisoğlu Restoranda yapılacaktır. Kahvaltının sohbet konusu “EGE ADALARININ DÜNÜ VE BUGÜNÜ” Konuşmacı E. Kurmay Albay ÜMİT YALIM detaylı bilgi için tıklayınız.

21 Aralık 2018 Cuma günü gerçekleştirdiğimiz Kültürel Beden konulu sohbetimize konuşmacı olarak bizi bilgilendiren Prof. Dr. Türker EROĞLU hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Resimler için tıklayınız.

Prof. Dr. Yusuf ATALAY hocamızın katkılarıyla ELEKTROMANYETİK SPEKTRUM konulu sohbetimiz 8 ŞUBAT CUMA 2019 saat 18:30da Dernek Toplantı Salonunda Gerçekleşecektir. Katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

14 Aralık 2018 Cuma gerçekleştirdiğimiz Genç Yetişkinlerde Kimlik Arayışı konulu sohbetimize katılan tüm katılımcılarımıza ve sohbetimize konuşmacı olarak bizi bilgilendiren Prof. Dr. Abdulvahit İMAMOĞLU hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Doç. Dr. Emin SEZER hocamızın katkılarıyla Vefatının 42.Yılında Fethi GEMUHLUOĞLU'nu Anma konulu sohbetimiz 18 OCAK CUMA 2019 saat 18:30da Dernek Toplantı Salonunda Gerçekleşecektir. Katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

2 Aralık Pazar günü gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı sohbet toplantımıza katılan tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kahvaltılı sohbet toplantımıza konuşmacı olarak bizi bilgilendiren doktorumuz Dr. Abdullah ASLANTÜRK hocamıza verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Türker EROĞLU hocamızın katkılarıyla Kültürel Beden konulu sohbetimiz 21 ARALIK CUMA 2018 saat 18:30da katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

23 Kasım Cuma saat 18:30'da gerçekleştirdiğimiz "Öğretmen Yetiştirme ve Üniversiteler" konulu sohbetimize konuşmacı olarak katılan Sayın Dr. Öğr. Üyesi Kazım YILDIRIM hocamıza katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Resimler için tıklayınız.

Prof. Dr. Abdulvahit İMAMOĞLU hocamızın katkılarıyla Genç Yetişkinlerde Kimlik Arayışı konulu sohbetimiz 14 ARALIK CUMA 2018 saat 18:30da katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

9 Kasım Cuma akşamı saat 18:30 gerçekleştirdiğimiz "Atatürk’ü Anlamak" konulu sohbetimize konuşmacı olarak katılan Sayın Prof. Dr. Mehmet ALPARGU hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Geleneksel hale getirdiğimiz kahvaltılı sohbet toplantımız 02 ARALIK 2018 tarihinde PAZAR Günü Saat 09.30 da Reisoğlu Restoranda yapılacaktır. Kahvaltının sohbet konusu “Meme kanseri” Konuşmacı Dr. Abdullah ASLANTÜRK detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydınlar Ocakları 47. Şurası 26-27-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Malatya'da Malatya Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.Resimler için tıklayınız.

Dr. Öğr. Üyesi. Kazım YILDIRIM hocamızın katkılarıyla Öğretmen Yetiştirme ve Üniversiteler konulu sohbetimiz 23 KASIM CUMA 2018 saat 18:30da katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

19 Ekim Cuma 2018 saat 18:30 gerçekleştirdiğimiz "Azerbaycan’ın Kurtuluşunun 100. yılı" konulu sohbetimize konuşmacımız değerli başkanımız Sayın Dr. Öğr. Üyesi. M. Kemal CERRAHOĞLU hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Ayrıca bütün katılımcılarımıza verdikleri destekleri için çok teşekkür ederiz. Resimler için tıklayınız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyoruz. Devamı için tıklayınız.

Prof. Dr. Mehmet ALPARGU hocamızın katkılarıyla Atatürk’ü Anlamak konulu sohbetimiz 9 KASIM CUMA 2018 saat 18:30da katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

EKİM-KASIM-ARALIK SOHBET PROGRAMIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ.

SAKARYA AYDINLAR OCAĞININ ANDIMIZ İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİ (Açıklama metni için tıklayınız.)

Nuri Paşa Komutasındaki Kafkas İslam Ordularını 15 Eylül 1918 yılında Azerbaycan Bakü' ye girişi ve Azerbaycan Devletinin kuruluşu dolayısıyla Sakarya Aydınlar ocağını temsilen yapılan faaliyetlere katıldım. Resimler için tıklayınız.

Ekim ayının ilk sohbetimize davetlisiniz. Dr. Öğr. Üyesi. Mustafa Kemal CERRAHOĞLU hocamızın katkılarıyla Azerbaycan’ın Kurtuluşunun 100. yılı konulu sohbetimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Proje kurulu olarak katılımlarımızla 01 MAYIS 2018 Salı günü SAKARYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ALİ COŞKUN KONFERANS SALONU'unda "SOYKIRIM TARİHİNİN DESTANI (TİYATRO OYUNU)" konulu tiyatro gösterimine katılmanız bizleri onurlandırdı.Resimler için tıklayınız.

17 Şubat Cumartesi akşamı saat 19:00 gerçekleştirdiğimiz "Milli Savunma Sanayimiz" konulu sohbetimize konuşmacı olarak katılan Sayın Öğr.Gör. Erkal ETÇİOĞLU hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Resimler için tıklayınız.

03 Şubat Cumartesi akşamı saat 18:30 gerçekleştirdiğimiz "Erol GÜNGÖR ve İslamın Bugünkü Meseleleri" konulu sohbetimize konuşmacı olarak katılan Sayın Yrd.Doç. Dr. Kazım YILDIRIM hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Resimler için tıklayınız.

AZERBAYCAN CUMHURİYETİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ANADOLU AYDINLAR OCAĞI DEV KARDEŞLİK VE CANDAŞLIK PROJESİ İREVAN DEVLET AZERBAYCAN DRAM TİYATROSU SOYKIRIM TARİHİNİN DESTANI (TİYATRO OYUNU) KATILIMLARINIZ BİZLERİ ONURLANDIRACAKTIR.DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

AYDINLAR OCAKLARI “ZEYTİN DALI HAREKÂTI”NDA ORDUMUZUN VE DEVLETİMİZİN YANINDADIR. Tam metin için tıklayınız.

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz. Tam metni için tıklayınız.

20 Ocak Cumartesi Saat 19:00 gerçekleştirdiğimiz "Eğitim Sistemimizin Sorunları ve Çözüm Önerileri " konulu sohbetimize konuşmacı olarak katılan Sayın Prof.Dr. Abdulvahit İMAMOĞLU hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Resimler için tıklayınız.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi Yönetim Kurulu’nun diğer Aydınlar Ocaklarına yaptığı ziyaretler kapsamında 17.12.2017 Pazar günü Sakarya Aydınlar Ocağı ziyaret edildi. Kahvaltılı toplantımızın resimleri için tıklayınız.

Sohbet faliyetlerimiz devam ediyor. Konuşmacı Yrd. Doç..Dr. Kazım YILDIRIM hocamız Erol GÜNGÖR ve İslamın Bugünkü Meseleleri konulu sohbetimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

46. Aydınlar Ocakları Büyük Şura Toplantısı 27-28- 29 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara’da Yapıldı. Aydınlar Ocakları 46. Büyük Şûrası RESİMLERİ için tıklayınız.

20 Ekim Cuma Saat 19:00 gerçekleştirdiğimiz "Türk Milletinin Yetiştirdiği Önemli Değerlerden 870-950 Yılları Arasında Yaşamış Türk Bilgini FARABİ" konulu sohbetimize konuşmacı olarak katılan Sayın Yrd.Doç. Dr. Kazım YILDIRIM hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Resimler için tıklayınız.

Sohbet faliyetlerimiz devam ediyor. Konuşmacı Prof.Dr. Abdulvahit İMAMOĞLU hocamız Eğitim Sistemimizin Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu sohbetimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

46. Aydınlar Ocakları Büyük Şura Toplantısı 27-28- 29 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara’da Yapıldı. Aydınlar Ocakları 46. Büyük Şûrası bildiri için tıklayınız.

İlimize yeni atanan Sakarya Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU makamında ziyarette bulunduk. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydınlar Ocakları 46. Büyük Şurası Davet Metni 27-28- 29 Ekim 2017 için tıklayınız.

Sohbet faliyetlerimiz başlamıştır. Konuşmacı Yrd.Doç.Dr. Kazım Yıldırım hocamız Türk Milletinin Yetiştirdiği Önemli Değerlerden 870-950 yılları arasında yaşamış Türk Bilgini FARABİ konulu sohbetimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydınlar Ocakları 45. Şurası 12-13-14 MAYIS 2017 tarihleri arasında Samsun'da gerçekleştirilmiştir. Detaylı bilgi ve Resimler için tıklayınız.

45. Aydınlar Ocakları Büyük Şura Toplantısı Samsun’da Yapıldı. Aydınlar Ocakları 45. Büyük Şûrası Sonuç Bildirisi için Tıklayınız.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi tarafından, 17 Haziran 2017 Cumartesi günü, Öğle Namazını müteakiben DÜLGERZÂDE CAMİİ'sinde hakkın rahmetine ulaşmış aydınlar ocağı üyeleri için mevlid okutturulacak ve rahmetle anılacaklardır.Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağının 5. Olağan Genel Kurulu 11 Haziran 2017 Pazar günü Saat 18:00’de dernek binasında yapılacaktır. Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

AYDINLARDAN REFERANDUM DEĞERLENDİRMESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Her ay düzenlemiş olduğu konferanslar serisinin bu ayki misafir konuşmacısı, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez'di. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydınlar Ocaklarının 45. Büyük Şurası; Samsun Aydınlar Ocağının ev sahipliğinde 12-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Samsun'da gerçekleştirilecektir. Bilgi için tıklayınız.

Yetmişdört yıllık ömrünü gece uyumadan gündüz oturmadan Türk milletinin dilde fikirde işte birliği yolunda harcayan Türklük sevdası hocamız Prof. Dr. TURAN YAZGAN'ı sonsuzluğa yürüyüşünün 4. yıldönümünde sevgi saygı özlem ile rahmetle anıyoruz.

Sayın Meral Akşener’in Abisi Nihat GÜLER Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Bilgi için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri Azerbaycan Baküye iade ziyarete gittiler. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı'nın düzenlediği Misak-i Milli ve Suriye konulu sohbetimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız..

İREVAN DEVLET AZERBAYCAN DRAM TİYATROSU DR. İFTİHAR PİRİYEV'İN TİYATRO OYUNU 15 Nisan Cumartesi Saat : 19:30'da Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde katkılarımızla tiyatro gösterisi sahnelenmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı'nın düzenlediği Türk Dünyasında Ceditçiliğin Hareketin Önderleri konulu sohbetimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi ve Aydınlar Ocakları olarak, demokratik hayatımıza ve parlamenter sistemimize karşı yapılan her türlü darbe girişimine karşı olduğumuzu ve egemenliğimizin kayıtsız şartsız sahibi olan Yüce Türk Milletinin yanında olduğumuzu bir defa daha ilan ediyoruz.

İREVAN DEVLET AZERBAYCAN DRAM TİYATROSU CUMHURİYETİN İLK SEDASI
16 Nisan Cumartesi Saat 19:30'da Kocaeli'nde Sakıp Sabancı Kültür Merkezinde Kocaeli Aydınlar Ocağının katkılarıyla tiyatro gösterisi sahnelenmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağının mutad konferanslarından biri daha Adapazarı Orhangazi Salonunda oldukça güzide bir dinleyici topluluğunun katılımıyla gerçekleşti. Yazının devamı için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim kurulu üyeleri bazı kurum ve kişilere ziyarette bulundu.

Kardeş Azerbaycan'ın Devlet Tiyatrosunun sahneye koyduğu, "Hocalı Katliamı" konulu tiyatro gösteriminin bütün gönül dostlarımızı ve Sakaryalıları davet ediyoruz. Ücretsizdir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Konu "Hoca Ahmet YESEVİ ve Günümüze Yansımaları " Yrd. Doç. Dr. Ali Vasfi KURT Hoca Ahmet YESEVİ ve Günümüze Yansımaları konulu sohbetimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı Derneği 6 Şubat 2016 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Yrd.Doç.Dr.Mustafa Kemal CERRAHOĞLU ve Yönetim Kurulu üyeleri Sakarya Yerel Kültür Derneğine ziyarette bulunmuşlardır.

Sakarya Aydınlar Ocağı'nın düzenlediği Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Hasan Onat konuşmacı olarak katılacağı "Dini Hayat ve Maturidilik" konulu konferansımıza davetlisiniz. Konferans ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu; beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

Sakarya Aydınlar Ocağının düzenlediği “2004-2009 yılları arasında vatan toprakları nasıl işgal ve ilhak edildi” konusu söyleşi 03 Nisan 2015 tarihinde yapıldı.Resimler için tıklayınız...

Sakarya Aydınlar Ocağı geleneksel hale getirdiği kahvaltıda üyeleri ile ve gönül dostlarıyla 14.02.2015 tarihinde Cumartesi günü Yenikent parkta buluştular.

Sakarya Aydınlar Ocağı, Mehmet Akif ERSOY’UN ölümünün 78. Yıldönümünde sohbet düzenlendi. Sohbette Konuşmacı olarak SAU İ.F. Öğretim Üyesi ve yönetim kurulu üyemiz Prof. Dr. Vahit İMAMOĞLU Mehmet AKİF’İN fikri, edebi, dini, milli ve hayatı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi tarafından, Türkiye ve Dünya'daki Son Gelişmelerin Işığında "Durum Değerlendirmesi" Konulu Toplantı, 6 Aralık 2014 tarihinde Süleymaniye - Darüzziyafe'de yapıldı. Toplantıya Başkan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal CERRAHOĞLU ve Başkan Yardımcısı Cengiz ARSLAN katıldı.

Sakarya Aydınlar Ocağı Kahvaltısı Cumartesi günü (13 Aralık 2014) Has bahçede yapıldı.

Aydınlar Ocakları 40. Şurası 14-15-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Adana da Adana Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Resimler için tıklayınız.

Aydınlar Ocakları’nın Büyük Şurası Adana’da adlı altında gazetelerde ve haber portlarında çıkan haberler için tıklayınız.

TRT SANATÇISI BÜNYAMİN AKSUNGUR ‘UN KONSER VE KONFERANSI

AYDINLAR OCAKLARI BÜYÜK ŞURASI ADANA’DA YAPILIYOR.DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

SAKARYA AYDINLAR OCAĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI (SOMA FACİASIYLA İLGİLİ)

Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal CERRAHOĞLU’nun düzenlediği “Devleti Kuran İrade ve Saptırma Gayretleri” Panel 15.02.2014 tarihinde cumartesi saat 14.00 de İl halk Kütüphanesi konferans salonunda yapıldı.

Sakarya Aydınlar Ocağı sohbetlerine devam ediyor.06 Aralık 2013 Cuma günü Saat 19.00 da Saü Kampüs Otelde (Öğrenci Yurdu) “ İSLAMDA MİLLİYETCİLİK” Konulu Sohbet Düzenledik. Sohbete Konuşmacı Olarak Diyanet İşleri Teftiş Kurulu Eski Başkanı Sait Tandoğan Katıldı..

Aydınlar Ocakları 39. Şurası 01-03 Kasım 2013 tarihleri arasında şehitler diyarı Çanakkale’de Çanakkale Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde 28 Ocağımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir.Resimler için tıklayınız.

Düzenleyeceğimiz "Devleti Kuran İrade ve Saptırma Gayretleri" konulu panelimize katılmanız bizleri onurlandıracaktır. Panel Davetiyesi için Tıklayınız.

24.01.2014 Cuma günü saat 18:30'da Kampüs otel konferans salonunda düzenlenmekte olan sohbete SAÜ Fen Edebiyat Fak. Tarih Bölümü Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Serkan YAZICI konuşmacı olarak katılacaktır. Sohbetin konusu "OSMANLI DÖNEMİNDE SİYASİ MUHALEFET"

20.12.2013 Tarihinde Cuma Günü Saat 19.00 da Saü Kampüs Otelde (Öğrenci Yurdu) “Balkanlarda Türk Varlığı ve İslam” Konulu Sohbet Düzenlenecektir. Sohbete Konuşmacı Olarak Yrd.Doç.Dr. Selçuk URAL Katılacaktır.

AYDINLAR OCAĞI’NDAN ASİL TÜRK MİLLETİNE! VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN

Derneğimizin Olağan Genel Kurulu 28 Haziran 2013 Cuma günü yapıldı.Yeni Yönetim Kurulu seçimi yapıldı.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı Kosova - Makedonya - Arnavutluk Gezisini tamamlayarak yurda döndü.

Aydınlar Kosova’dan döndü.Kosova Türk Aydınlar Ocağı tarafından Evlad-i Fatihan diyarı Kosova’da gerçekleştirilen toplantıya katılan Sakarya Aydınlar Ocağı mensupları, Sakarya’ya döndü. (GAZETE HABERLERİ)

AYDINLAR OCAKLARI KOSOVA’DA Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu; 39. Aydınlar Ocakları Şurası’nın 29.05.2013 İle 03.06.2013 tarihleri arasında Kosova’da yapılacağını açıkladı.(GAZETE HABERLERİ)

Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (RUBASAM) ile aynı zamanda MHP MYK Üyesi olan Av. Özcan PEHLİVANOĞLU’nun açıklamaları 09.Mayıs.2013 Perşembe günü CUMHURİYET GAZETESİ’nde “Bulgaristan Türkleri Huzursuz” başlığı ile yer aldı. Okumanızı tavsiye ediyoruz…

Sakarya Aydınlar Ocağı’nın “ERMENİ MEZALİMİ” konulu konferansa, çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.Konferansımızın Resimleri İçin Tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı ile İnci Göz Hastanesi arasında yapılan sağlık hizmeti sunum protokolü ile hem Aydınlar Ocağı üyeleri hem de üyelerin birinci derece akrabaları sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanarak, kendilerine ve yakınlarına büyük avantajlar sağlandı.

Sakarya Aydınlar Ocağı; Sakarya İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda gerçekleştirdiği konferansta; “Ermeni Mezalimi”ni konuştu. (GAZETE HABERLERİ)

Kocaeli valiliği Kültür müdürlüğü ve Kocaeli Aydınlar Ocağı tarafından Rahmetli Dr.Şefik POSTALCİOĞLU anısına düzenlenen Türk Sanat müziği korosuna Davetli olan Sakarya Aydınlar Ocağı Bşk.Yrd.Doç.Dr.Mustafa Kemal CERRAHOĞLU ve eşi ile yönetim kurulu üyesi Adem ARI katıldı.

Sakarya Aydınlar Ocağı’nın “Balkanlarda Türk Varlığı ve Balkan Savaşlarının 100. Yılı” konulu paneli, çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.Panelimizin Resimleri İçin Tıklayınız.

MİLLİ ŞEHİDİMİZ BOĞAZLIYAN KAYMAKAMI KEMAL BEY!.. RUHUN ŞAD, MEKANIN CENNET OLSUN...

Türk Sanat Tarihi'nin duayeni Prof. Dr. Oktay Aslanapa’yı kaybettik...

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı için Tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri; hafta sonu Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu Yönetim Kurulu Başkanlığında Sakarya Trabzonlular Derneği altındaki bir restoranda gerçekleşen kahvaltıda biraraya geldi. (RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ)

12 Mart 1921 tarihinde milli marş olarak kabul edilen ve bu vesile ile ebediyen söylenecek olan İstiklal Marşı'mızın kabulünün 92. yıl dönümünü kutluyor ve bayrağımızın sonsuza dek dalgalanmasını diliyoruz.

"Aydınlar Ocağı Balkanlarda Türk varlığını konuştu" Gazete ve Haber Portallarındaki Çıkan Haberler

Sakarya Aydınlar Ocağı olarak Hocalı’ da kaybettiğimiz kardeşlerimizi rahmet ve saygıyla anarken, Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımızın acısına ortak olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. Cenab-ı Hakk böyle acıları milletimize tekrar yaşatmasın...

Aydınlar, kahvaltıda biraraya geldi adında gazete ve haber portallarındaki çıkan haberler

Yönetim Kurulu Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal CERRAHOĞLU Yönetim Kurulu Üyeleri Adem ARI ve Hasan SAKA ile birlikte Sakarya Barosu Başkanlığına seçilen Av. Recep HACIEYÜPOĞLU'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

"Balkanlarda Türk Varlığı ve Balkan Savaşlarının 100.Yılı" konulu Panelimize Av. Özcan PEHLİVANOĞLU ve Yrd.Doç.Dr. Selçuk URAL konuşmacı olarak katılımıyla 22 Şubat 2013 Cuma günü Saat 19:00'da Demiryolu-İş Sendikası Konferans Salonunda olacaktır.Bilgi için tıklayınız.

OĞUZ ÇETİNOĞLU – MEHMET ŞADİ POLAT ORTADOĞU UZMANI Prof. Dr. ÖMER ALPARSLAN AKSU ile AVRASYA COĞRAFYASINDA YAŞANAN ÜSTÜNLÜK MÜCADELESİ VE TÜRKLER hakkında konuştular.

Aydınlar Ocakları 38.Büyük Şura Toplantısının Resimleri İçin Tıklayınız.

PROF. DR. TURAN YAZGAN HOCA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU. Cenazesi, 24 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 11.00’de İstanbul Üniversitesi Merkez Binası’nda yapılacak törenden sonra, ikindi namazına müteakiben Fatih Camii’nden kaldırılacaktır. BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

Başkanımız SAÜ Tıp Fakültesi Temel Bilimler Bölümünde göreve başlayan öğretim üyeleri Doç.Dr. Mehmet AKDOĞAN ve Doç.Dr. Süleyman KELEŞ’İ makamların da ziyaret etti.

Kocaeli Aydınlar Ocağı Denetim Kurulu üyesi ve Yeminli Tercüman Cemal Barış’ı, eşi Hatice Nur yeni evleri için hayırlı olsun amacıyla Sakarya Aydınlar Ocağı olarak ziyaret ettik..

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Ortaklar ile Aktütün köyü arasında bulunan Sılo yaylası kırsalında askerler ile PKK'lılar arasında çatışmada derneğimizin üyesi olan Yrd.Doç.Dr.Türker Fedai ÇAVUŞ 'un kardeşi uzman çavuş Bekir ÇAVUŞ şehit olmuştur. BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

Kocaeli Aydınlar Ocağı üyesi Mustafa Toka, Makine Mühendisi oğlu Yasin'in Bahçesaray -Serdivan / Sakarya Düğün Salonunda gerçekleşen nikâh törenine, Kocaeli Aydınlar Ocağı yöneticileri katıldı.

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ OLARAK DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ RECEP GÜVEN’İ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Cerrahoğlu: “Hainlerin PKK ile kucaklaşmasının öncesi ve sonrası”Konuyla İlgili Gazetelerde ve Haber Portallarında Çıkan Haberler

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaretimiz

Aydınlar Ocağı İftar Buluşması

Yrd. Doç. Dr. Hacı Emin Sezer’in Emekliliğinin Ardından

10 Haziran Pazar Günü Bursa Mustafakemalpaşa Yolunda

Yönetim Kurulu Üyelerimizle Bilecik ve Bilecik Üniversitesi'ne Ziyaretimiz

Sakaryalı Aydınlar'dan 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Açıklaması

Yönetim Kurulu Üyelerimizle Bilecik ve Bilecik Üniversitesi'ne Ziyaretimiz

CERRAHOĞLU “VATAN HAİN OLMAK BÖYLE BİR ŞEY”Konuyla İlgili Gazetelerde ve Haber Portallarında Çıkan Haberler İçin Tıklayınız.

Cerrahoğlu; "Nevruz Türk kültüründe ateştir". Konuyla İlgili Gazetelerde ve Haber Portallarında Çıkan Haberler İçin Tıklayınız.

CERRAHOĞLU “HOCALI KATLİAMINI UNUTMAK MÜMKÜNMÜ” Yerel basın ve haber sitelerinde çıkan haberleri için tıklayınız.

ZİYARET - ÖZEN ÇİFTİ SAKARYA’DA

TAZİYE - RAUF DENKTAŞ VEFAT ETTİ.

"SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ" KONULU KONFERANSTAN GÖRÜNTÜLER

(SAKARYALI AYDINLAR; SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDI.‏) Yerel basın ve haber sitelerinde çıkan haberleri için tıklayınız.

(SAKARYALI AYDINLAR; SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANACAK.‏) Yerel basın ve haber sitelerinde çıkan haberleri için tıklayınız.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezinin Anayasa Değişiklikleriyle İlgili Görüşleri İçin Tıklayınız.

Derneğimizin Üyelerinden Prof.Dr. Seyhan Fırat, Doç. Dr. Türker EROĞLU, ve Doç. Dr. Çetin YAMAN alanlarıyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak bir üst ünvanlarını aldılar.

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ KONFERANSINA DAVETLİSİNİZ

Türkiye'nin Yıldızları Ödül Töreni

Aydınlar Ocakları 37. Aydınlar Ocağı Şurasında Panorama 1453 tarih müzesini gezdiler.Resimler İçin Tıklayınız.

Aydınlar Ocakları'nın 37. Büyük şûrası tamamlandı‏.(GAZETE HABERLERİ)

Öğretmenin dünyası konulu panelimizin görüntülerine ulaşmak için tıklayınız.

Sakarya Aydınlar Ocağı Öğretmenler Gününü Kutladı‏.(GAZETE HABERLERİ)

Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. (HABER SİTELERİNDE ÇIKAN HABERLER)

37. Aydınlar Ocakları Büyük Şurası 25–27 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul'da yapılıyor.Gazete haberleri için tıklayınız.

37.AYDINLAR OCAKLARI BÜYÜK ŞURASI İSTANBUL’DA YAPILIYOR

YAPILACAK OLAN 37. BÜYÜK ŞURA İLE BİLGİLER

PANEL 'ÖĞRETMENİN DÜNYASI' DAVETLİSİNİZ

TEBRİK VE TEŞEKKÜR ZİYARETİ (Prof. Dr. Halil İbrahim BULUT)

PANELİMİZ İLE İLGİLİ GAZETE HABERLERİ (CUMHURİYET VE GENÇLİK)

PANELİMİZE DAVETLİSİNİZ. (CUMHURİYET VE GENÇLİK)

BU ACIYI ÇOK İYİ BİLİRİZ...(VAN DEPREMİ HABERİ)

HAİN SALDIRILARI NEFRETLE KINIYORUZ.

“NİYET TERÖRÜ BESLEYİP YAŞATMAK MI, YOKSA YOK ETMEK Mİ…” (HABER PORTALLARINDA ÇIKAN HABERLER)

BİTLİS'TEKİ KALLEŞ SALDIRIYI LANETLİYORUZ.

YENİ ÖĞRETİM YILI PROBLEMLE BAŞLADI (Gazete Haberleri)

Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri; Sakarya Vali Yardımcılığı görevinden Düzce Vali Yardımcılığına atanan Muammer Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri; Sakarya Vali Yardımcılığı görevinden Düzce Vali Yardımcılığına atanan Muammer Aksoy’u makamında ziyaret etti.(GAZETE HABERLERİ)

Kaynarca Esnaf Kefaleti Kooperatif Başkanı Azmi Çelebi Kaynarca’da düzenlediği iftar yemeğine Sakarya Aydınlar Ocağı yönetimini de davet etti.

Aydınlar Ocakları iftardaydı.

Sakarya Aydınlar Ocağı; kongresini tamamladı. (GAZETELERDE ÇIKAN HABERLER)

Sakaryalı Gazeteci LEVENT CANDAN'a Plaket Verildi

Kocaeli Aydınlar Ocağı 27 yaşında

KUTLU DOĞUM HAFTASINI BİR PANEL DÜZENLİYEREK KUTLADIK

PANELİMİZE DAVETLİSİNİZ. (GAZETELERDE ÇIKAN HABERLER)

AYDINLAR OCAKLARI ISTISARE TOPLANTISINDA BULUSTU.(BASIN HABERLERI)

Sakaryali Aydinlar Vali Büyük’ü Ziyaret Etti.

Aydınlar'da ''Okullarda Din Eğitimi'' konuşuldu.

Sakaryali Aydinlar sohbette bulustu.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Sakaryali Aydinlar sohbette bulustu.

Sakaryali Aydinlar sohbette bulustu.(OSMANLIDAN GÜNÜMÜZE SEÇIMLER)

AYDINLAR OCAKLARININ 33. BÜYÜK SÛRASI HARPUT AYDINLAR OCAGININ EV SAHIPLIGINDE ELAZIG’DA YAPILDI(RESIMLI) 

BIR YILDIZ DAHA KAYDI( Ömer Lütfi METE)

SAKARYA AYDINLAR OCAGI YÖNETIM KURULU ÜYELERI YEMEKTE BULUSTU(GAZETE HABERLERI) 

AYDINLAR OCAKLARI’NIN 33. BÜYÜK SURASI HARPUT AYDINLAR OCAGI’NIN EV SAHIPLIGINDE ELAZIG FIRAT ÜNIVERSITESI ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZI SALONU’NDA GERÇEKLESTI.(GAZETE HABERLERI) 

SAKARYA AYDINLAR OCAGI YÖNETICILERI 33.BÜYÜK SÛRAYA KATILMAK ÜZERE ELAZIG’A GIDIYORLAR.(GAZETE HABERLERI) 

Sakarya Aydinlar Ocagi SAü'de Biraraya Geldiler... 

 

 
B&G Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır ve tüm içeriğine ait lisans ve telif hakları T.C yasalarınca korunmaktadır. İzinsiz kopylanması veya yayınlanması yasaktır.Web sitemizde yer alan her türlü yazı, makale şiir vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Sakarya Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.